MÚRE-DÍJAS KOLLÉGÁINK

2019

Ágopcsa Marianna (Életmű-díj)

Gáspár-Barra Réka (írott sajtó nívódíj)

Kupás János (médiamenedzser)

A Magyar Adás (Bukarest) szerkesztősége (audiovizuális média)

Ştefan Both (Temesvár) Pro Amicitia-díj

 

2018

Márkus Etelka, Kolozsvári Televízió

Lehőcz László, Temesvári Rádió

Megosztva: Kovács Hont Imre, Hargita Népe és Márk Boglárka, maszol.ro

 

2017

Kerekes Edit, Szabadság napilap Kolozsvár (írott sajtó)

Kurta Kinga szerkesztő, Kacsó Tibor hangmérnök (a Marosvásárhelyi Rádió, Kotta c. műsoráért)

Lucian Mîndruţă Pro Amicitia-díj

 

2016

Kádár Zoltán, Szép Zoltán, Marosvásárhelyi Rádió (rádió)

Kisgyörgy Zoltán, Háromszék (írott sajtó)

Demény Péter Pro Amicitia-díj

Ferencz Zsolt (Szabadság) és Pataky Lehel Zsolt (Temesvári Rádió és Bukaresti Rádió) A közösen megélt médiamúlt című pályázatunk első helyezettjei

 

2015

Tököli Magdolna, Bihari Napló napilap (írott sajtó)

Farkas-Ráduly Melánia (Nőileg) és Gergely Erika (Hargita Népe), a Szövegkovács nyelvőrző blog alapítói

A Maszol.ro csapata, a portál megújításáért.

Megosztott dicséret: Benedek Csilla (Bukaresti Rádió), Molnár Ildikó, a (Marosvásárhelyi Rádió magyar)

 

2014

Sebestyén Spielmann Mihály (írott sajtó)

Benkő Judit (sugárzott sajtó)

maghiaromania.ro (Pro Amicitia-díj)

Karácsonyi Zsigmond örökös tag

Nagykároly Önkormányzatával közösen kiosztott díjak a turizmus promoválásáért: Bögözi Attila, Antal Erika, Egyedifilm – Egyedi Bernadette és Egyedi Zsolt

 

2013

Ujj János (írott sajtó)

Kacsó Edith (sugárzott sajtó)

Hargita Megyei Kulturális Központ díja: Bajna György

 

2012

Bakó Zoltán (írott sajtó)

Szilágyi Gödri Ildikó (sugárzott sajtó)

Tomcsányi Tibor emlékdíj: B. Szabó Zsolt

KMÚEK Sándorov Emlékdíj: dr. Szili Katalin

Hargita Megyei Kulturális Központ díja: Ambrus Attila

 

2011

Jámbor Gyula (írott sajtó)

Gáspár Sándor (sugárzott sajtó)

Hargita Megyei Kulturális Központ díja: Németh Júlia

 

2010

Puskel Péter Pál (írott sajtó)

Oláh Gál Elvira (sugárzott sajtó)

Ambrus Attila örökös tag

Tomcsányi Tibor emlékdíj: Ambrus István

Sebesi Imre-díj: Csatári Melinda

 

2009

Szabó Zsolt (írott sajtó)

Mosoni Emőke (sugárzott sajtó)

Hargita Megyei Kulturális Központ díja: Orbán Katalin

 

2008

Veres István (írott sajtó)

Jászberényi Emese, Csifó János (sugárzott sajtó)

Incze Ibolya

Szabó Csaba

KMÚEK Sándorov Emlékdíj: Csermák Zoltán (MTV)

 

2007

Szűcs László (írott sajtó)

Ulieru Rostás Emilia (audiovizuális sajtó)

Gáspár Sándor örökös tag

KMÚEK Sándorov Emlékdíj: Hámos László – hhrf.org

 

2006

Bíró Béla (írott sajtó)

Schneider Tibor (audiovizuális sajtó)

 

2005

Örökös tagok – MÚRE elnökök:

Ágoston Hugó

Csép Sándor

Hecser Zoltán

Kántor Lajos

Armanca,Brînduşa, Pro Amicitia-díj

Farkas Árpád (életműdíj)

Ferencz Imre (írott sajtó)

Majtényi Ágnes (sugárzott sajtó)

Petki Judit

Simonffy Katalin

Szőcs Géza

 

2004

Baranyi László (sugárzott sajtó)

Egyed Ufó Zoltán (fotó)

Filip, Ralu Pro Amicitia-díj

Marosvásárhelyi Rádió hírszerkesztősége (különdíj)

Nagy Miklós Kund (írott sajtó)

Sz. Lendvay Éva (életmű)

Vincze Loránt (sugárzott sajtó)

 

2003

Borbély Zoltán (rádiós nívódíj)

Zilahi Csaba (rádiós nívódíj)

Makkai János (írott sajtó)

Koczka György (TV nívódíj)

Tomcsányi-díj: Rácz Éva

Sebesi Imre-díj: Maksay Magdolna

 

2002

Ágosto Hugó (életmű-díj)

Balázs János (TV nívó)

Gergely Zsuzsa (Koloszvári Rádió)

Szuszámi Zsuzsa (Kolozsvári Rádió)

Huber András (különdíj)

Kisgyörgy Zoltán (riport)

Kolozsvári TV: Forgóajtó

Mircea Toma (Pro Amicitia)

Nagy P. Zoltán (fotó)

Oláh Gál Elvira (rádió)

Vári Marianna (életmű)

 

2001

Nem osztottak

 

2000

Bakk Miklós (publicisztika)

Balázs Bence (pályakezdő)

Bodolai Gyöngyi (riport)

Csatári Melinda (rádiós dicséret)

Debreczeni Éva (szerkesztői)

Kuti Márta (különdíj)

Miholcsa Gyula (TV nívó)

Muzsnay Magda (életmű)

Puskel Emese (TV dícséret)

Rédai Attila (pályakezdő)

Simon Judit (különdíj)

Simonffy Katalin (TV nívó)

 

1999

Nagy Veronika (TV nívó)

Becze Zoltán (TV dicséret)

Gittai István (riport)

Kiss Dénes (rádió)

Kulcsár Andrea (pályakezdő)

Niţescu Alexandru (fotó)

Pavel, Dan Pro Amicitia-díj

Sántha Ádám (TV nívó)

Simon Gábor (rádiós dícséret)

 

1998

Andreescu, Gabriel Pro Amicitia-díj

Áros Károly (különdíj)

Balázs János (riport)

Dobos László (különdíj)

Kacsó Sándor (TV)

Rostás Szabolcs (riport)

Szabó Géza (pályakezdő)

Szilágyi Aladár (publicisztika)

Szőcs István (életműdíj)

 

1997

Bartha Ágnes (TV nívó)

Gazda Árpád (riport)

Gui Angéla (pályakezdő)

Horváth Anikó (BBTE-évfolyamelső)

Kovács Hajnalka (pályakezdő)

Marosvásárhelyi Rádió (különdíj)

Pulzus gazdasági lap (különdíj)

Rédai Attila (AESK-évfolyamelső)

Ștefoi, Elena (Pro Amicitia)

Szabó Edit (publicisztika)

Wagner Csilla (szerkesztői)

Wagner István (publicisztika)

 

1996

Cornea, Andrei (Pro Amicitia)

Gúzs Imre (különdíj)

Lászlóffy Aladár (életmű)

Muzsnay Magda (rádió nívó)

Szabó Csaba (pályakezdő)

Szatmári László (szerkesztői)

Tófalvi Zoltán (TV nívó)

Vajda György (fotó)

 

1995

Bogdán László (publicisztika)

Borbély Zoltán (különdíj)

Dénes László (szerkesztői)

László Edit (rádiós nívódíj)

Makay Botond (különdíj)

Moldovan, Gheorghe Pro Amicitia-díj

Papp Sándor Zsigmond (AESK-évfolyamelső)

Szondy Zoltán (pályakezdő)

Xantus Gábor (TV nívó)

 

1994

Andreescu, Gabriel Pro Amicitia-díj

Bálint András (posztumusz)

Benkő Levente (különdíj)

Dávid Lajos (pályakezdő)

Fábián Kornélia (szerkesztői)

Ferenczes István (különdíj)

Halász Anna (publicisztika)

Krajnik Nagy Károly (szerkesztői)

Maróti Géza (TV nívó)

Miklós Levente József (TV nívó)

Nagy P. Zoltán (fotó)

Oláh Gál Elvira (rádiós)

Sylvester Lajos (publicisztika)

Szőke Mária (riport)

Varga Eleonóra (pályakezdő)

Winter Péter (pályakezdő)

GUGUC diáklap Zilah (legjobb diáklap)

 

1993

Nagy Veronika (TV nívó)

Enache, Smaranda Pro Amicitia-díj

Galbács Pál (TV nívó)

György Attila (pályakezdő)

Kacsó Sándor (posztumusz)

László Ferenc (rádió nívó)

Lázár László (publicisztika)

Marián Antal (fotó)

Simon Judit (riport)

Szász János (Paál Árpád díj)

Székely Kriszta (pályakezdő)

Szőke László (pályakezdő)

Vetési László (TV nívó)

 

OLTYÁN LÁSZLÓ-DÍJ

2007 Szekeres Attila, Háromszék

2008 Rostás Szabolcs, Krónika

2009 Csibi Márta, szabadúszó újságíró

2010 Daczó Katalin és Daczó Dénes

2011 Vajda György, Népújság

2013 Bodolai Gyöngyi, Népújság

 

ARANYTOLL-DÍJASAINK

(A Magyar Újságírók Országos Szövetségének díja, a MÚRE javaslatára)

 

2017: Szabó Zsolt, a Művelődés (ny.) főszerkesztője, egyetemi oktató (BBTE), az egyetemi szintű romániai magyar újságíróképzés egyik megszervezője

2016: Simonffy Katalin televíziós újságíró, társult egyetemi oktató, az RTV bukaresti Magyar Adásának volt munkatársa

2015: Szilágyi Aladár, a Várad kulturális folyóirat és az Erdélyi Riport munkatársa

2014: Gálfalvi Zsolt közíró, kritikus

2012: Tomcsányi Mária televíziós újságíró, az RTV bukaresti Magyar Adásának korábbi munkatársa

2010 Cseke Péter, a Kolozsvári Akadémiai Bizottság Média- és Kommunikáció-tudományi Szakosztályának szervezője, illetve a Kolozsvári Média- és Kommunikációkutató Intézet megteremtője

2009: Makkai János újságíró, a Népújság főszerkesztője, Marosvásárhely

2008 Koczka György nyugdíjas temesvári televíziós, a bukaresti Magyar Adás volt szerkesztője

2007 Borbély László, a Hargita Népe nyugalmazott főszerkesztője

2006: Csép Sándor televíziós szerkesztő, a Kolozsvári Televízió alapító főszerkesztője.

2005: Ágoston Hugó, publicista (Új Magyar Szó, Erdélyi Riport, maszol.ro)

2004: Nagy Pál irodalomtörténész, kritikus, szerkesztő, publicista

2003: Kilin Sándor – a Nyugati Jelen napilap publicistája

2002: Kacsir Mária író, újságíró, szerkesztő, kritikus, műfordító

2001: László Ferenc kolozsvári sportújságíró és Csávossy György

2000: Sylvester Lajos, a Háromszék munkatársa

1999: Szőcs István

1998: Halász Anna

1997: Kántor Lajos és Szász János